Поиск
  • Ігор Йосипенко

Звіт депутата Херсонської обласної ради Ігоря Йосипенка за 2020–2021рр.
У 2020 році вдруге обрано депутатом Херсонської обласної ради VIIl скликання від політичної партії «Європейська солідарність». як і в минулій каденції, продовжив роботу в постійній депутатській комісії з питань сільського господарства, земельних відносин та екології. округ – Бериславський район.

ПРО УЧАСТЬ У СЕСІЯХ ТА КОМІСІЯХ

У період з грудня 2020 року по 15 грудня 2021 року взяв участь у 9 пленарних засіданнях Херсонської обласної ради, у 12 засідання депутатської комісії з питань сільського господарства, земельних відносин та екології, уважно вивчаючи кожне питання. Кожен мій голос завжди на підтримку громад, які визначають ефективність управлінських рішень. За фахом я аграрій, тож приділяю велику увагу сталому розвитку сільських територій, спроможності громад, екології, підтримці Національного природного парку «Кам’янська Січ», який знаходиться на території двох громад – Милівської та Новорайської.

РОЗГЛЯНУТО

за цей період комісією з питань сільського господарства, земельних відносин та екології:

- 110 важливих питань для громад Херсонщини;

- 26 з них внесено на розгляд сесій обласної ради;

- 120 прийнято висновків і рекомендацій постійної профільної комісії;

- 90 з них доведено до відома фізичних та юридичних осіб офіційними листами.

ІНФРАСТРУКТУРНІ ЗМІНИ

Вважаю покращення стану доріг одним із завдань для депутатського корпусу Херсонської обласної ради. Досвід співпраці щодо капітального ремонту Милівської та Новокаїрської дамб зі Службою автомобільних доріг у Херсонській області та керівництвом ХОДА показав, що потрібно долучатися як до ініціативи виконання ремонтних робіт, так і до контролю їх якості. У 2021 році зроблено вже частково насипну дорогу, а в 2022-2023 рр. обов’язково закінчимо капітальний ремонт з бетонно-асфальтним покриттям відрізку дороги від Дудчан до Новокам’янки. Нещодавно мене як депутата Херсонської обласної ради включили до складу робочої групи, яка утворюється Херсонською обласною державною адміністрацією з метою формування переліку доріг місцевого значення, що потребують ремонту у 2022 році. Вважаю конче необхідним в найближчі строки проведення капітального ремонту доріг від траси Мар’янське – Берислав до таких сіл, як: Борозенське, Качкарівка, Новокам’янка, Золота Балка. А також необхідно приділити увагу і зупинкам, які повинні бути безпечними та водночас захищати людей від снігу, вітру та дощів.
РОБОТА В ОКРУЗІ ТА З ВИБОРЦЯМИ

Моя громадська приймальня працює у м.Бериславі за адресою: вулиця Успенська, 5. За звітний рік:

- 168 особистих прийомів та виїзних зустрічей проведено з виборцями – з особистих та громадських питань.

- 11 виїздів на комунальні заклади та підприємства області. - 102 юридичних консультацій надано громадянам з метою роз’яснення нагальних питань.

- 19 звернень та запитів направлено до різних органів та організацій.

- Понад 120 тисяч гривень було спрямовано допомоги на лікування громадянам.

- За активної моєї участі відбулася заміна аварійних автобусних зупинок у селах Милове та Новокаїри. -Покращено матеріально-технічну базу в школі №3 м. Берислав (оновлено парти).

- Включено Нацпарк «Кам’янська Січ» до туристичного кластера «Соляна дорога» – шлях чумаків. Туристичний маршрут протяжністю 250 кілометрів пролягає територією 9 громад області. Відтепер – і Милівською.

- За моєї участі разом з науковцями Херсонщини та представниками Нацпарку «Кам’янська Січ» розроблені 7 туристичних маршрутів – 5 піших та 2 водним шляхом.

- Підтримка змагань з відкритої всеукраїнської першості з гирьового спорту, присвячених 30-річниці Незалежності України (Милове, Будинок культури);

- Підтримано мною проведення міжнародної археологічної експедиції, яка тривала у вересні-жовтні на території НПП «Кам’янська Січ» (розміщення її учасників). Археологи Варшавського університету, Інституту археології НАНУ та Національного заповідника «Хортиця» проводили розкопки Консулівського пізньоскіфського городища. Цьогоріч вчені розкопали житлові приміщення, серед знахідок – побутові речі, прикраси, кераміка. Артефакти зберігатимуться в Національному заповіднику «Хортиця». Це іміджевий проєкт для територіальної громади.

- Створено робочу групу з розвитку туристичного напрямку в Милівській громаді, де до кінця року кожний старостинський округ представить бачення розвитку туризму свого населеного пункту, аби у кожної місцевої громади була можливість створювати нові робочі місця та отримувати додаткові податкові надходження в бюджет від цієї сфери Старости та активісти кожного села ввійшли до робочої групи.

- Налагоджено співпрацю НПП «Кам’янська Січ» з біосферним заповідником «Асканія-Нова». Збереження степів та передача певної кількості копитних з Асканії до Кам’янської Січі – основні напрямки взаємодії найстарішого заповідника і наймолодшого природного парку України. Копитні живуть в «Асканії Нова» більше ніж 100 років. Випасаються на великих степових територіях, дають потомство й убезпечені від нападів хижаків й інших загроз дикої природи. Передача кількох особин куланів, муфлонів, оленів плямистих та благородних, сайгаків до Національного природного парку «Кам’янська Січ» сприятиме ревіталізації степу, зменшить накопичення біомаси у степах і виникнення неконтрольованих пожеж. - Постійно беру участь у засіданнях сесій Бериславської районної ради та територіальних громад району, аби напряму знати й відчувати проблеми моїх виборців.


ВВАЖАЮ найактуальнішим питання збереження екології, навколишнього середовища, наповнення бюджетів у громадах, кошти яких спрямовувати на покращення інфраструктури та якості життя людей, а це – і доступні медичні та освітні послуги для жителів нашого району.

ПОРУШУЮ ПИТАННЯ

спроможності громад через вирішення питання сплати податків підприємствами в бюджет того населеного пункту, на території якого вони ведуть господарську діяльність, а не за юридичною адресою, місцем реєстрації юридичної особи.

ІНІЦІЙОВАНІ ЗВЕРНЕННЯ ТА ЗАПИТИ

- Щодо недопущення знищення приватної власності громадян, засмічення земельних паїв на території Бериславської громади та створення належних умов для реалізації законних прав власниками земельних ділянок та якісне їх використання.

- Щодо недопущення заліснення НПП «Джарилгацький» – унікальної природоохоронної території, куди не можна штучно втручатись. Заліснення спровокував Указ Президента України «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року» № 722 від 30.09.2019 р. «15) захист та відновлення екосистем суші та сприяння їх раціональному використанню, раціональне лісокористування, боротьба з опустелюванням, припинення і повернення назад (розвертання) процесу деградації земель та зупинка процесу втрати біорізноманіття».

- Щодо створення комунального закладу «Херсонський обласний центр національно-патріотичного виховання» Херсонської обласної ради. Адже національно-патріотичне виховання важливе для держави, на сході якої йде війна, формування майбутніх громадян нашої держави повинно відбуватися змалечку на національних прикладах, вшануванні Героїв України.

- До керівника обласної прокуратури «Про здійснення перевірки правомірності дій головного управління Держгеокадастру у Херсонській області», яке виставляє на продаж унікальні природоохоронні ділянки. Завдяки моєму втручанню сотні гектарів земель повернуто до державної власності.

- Щодо процесів декомунізації на території нашого регіону – Херсонської , Скадовської, Новокаховської, Тягинської, Зеленопідської, Нижньосірогозької, Тавричанської, Новотроїцької, Каланчацької, Присиваської, Іванівської, Нововоронцовської, Дар’ївської громад, Дніпровської районної у місті Херсоні ради. Мова йшла про ті декілька вулиць, які знаходяться на території нашої області і названі на честь осіб, які роками виступали проти української державності. У 2021 році після цього звернення громади почали перейменовувати вулиці (повні тексти звернення на моєму сайті).

СОЦІАЛЬНІ ПРОЄКТИ Підтримую:

- Як член Науково-технічної ради Національного природного парку «Кам’янська січ» системно працюю, підтримую та беру активну участь в роботі НТР щодо зростання ефективності діяльності, розвитку перспективних напрямів досліджень, координації роботи наукових підрозділів Нацпарку. За звітний період взяв участь у трьох Науково-технічних радах, на яких було розглянуто 16 питань, важливих для місцевих громад та Херсонщини в цілому.

- Відродження історико-культурної пам’ятки державного значення «Кам’янська Січ». Взяв участь у спільному круглому столі «Конституція Пилипа Орлика: 1710-2021 рр.», присвяченому 25-річниці Конституції України. - Співпраця з військовими оперативного командування військ «Південь», активно надаю матеріальну підтримку.

- Гуманітарна підтримка та співпраця з 57-ю окремою мотопіхотною бригадою імені Костя Гордієнка на сході України.

- Людей вразливих категорій.

- Дітей малозабезпечених родин.

- Переселенців.ЗАХОДИ В ОКРУЗІ, які організовував та брав участь: - щороку, 1 травня, організація, проведення, участь у заходах, присвячених тризні загибелі кошового отамана Костя Гордієнка на «Кам’янській Січі» в с.Республіканець.

- Організація та проведення заходу щодо святкування великого державного свята, 25- річниці Конституції України, на території Милівської громади, у с. Республіканець, де розташована історико-культурна пам’ятка державного значення «Кам’янська Січ». Це важливо не тільки з міркувань вшанування цієї дати, коли були затверджені наші права і свободи, суверенітет і цілісність нашої України, а й для залучення туристів, привернення уваги до розвитку сільської місцевості – облаштування доріг, інфраструктури. Такі масштабні патріотичні заходи об’єднують волонтерів, військових, спортсменів, артистів, художників, істориків, громадських діячів, активних жителів Херсонщини та інших регіонів України, а також мають інвестиційну привабливість.

- Залучення учасників всеукраїнської регати «Козацький шлях-2021», яка проходить щороку влітку, до заходів на «Кам’янській Січі» з вшанування пам’яті кошового отамана Костя Гордієнка у с.Республіканець. - Щороку, 14 жовтня, за моєї ініціативи, на «Кам’янській Січі» організовуємо заходи щодо вшановування військових до Дня козацтва, захисників та захисниць України. Національно- патріотичний захід є об’єднуючим святом для людей різних поколінь і різних територій України.

- Як депутат обласної ради за звітний період долучався до проведення наступних заходів обласного, районного рівня та в громадах:

- День Соборності;

- День пам’яті та примирення;

- VII Таврійський туристичний конгрес (Нова Каховка)

- День Конституції; - День Незалежності (Херсон, Нова Каховка);

- 70-та річниця переселення бойків, лемків на південь та схід України у с. Гаврилівка, Новоолександрівська громада;

- «Бойківська Ватра» у с.Зміївка, Бериславська громада;

- День вчителя та День знань у Бериславській, Милівській та Борозенській територіальних громадах;

- День захисника та захисниці України;

- День пам’яті жертв голодоморів та інші.МНОЮ ІНІЦІЙОВАНІ ТА ПІДТРИМАНІ ПИТАННЯ

- Виділення 1 млн грн з обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища на рекультивацію полігону твердих відходів в місті Бериславі. Для закінчення рекультивації потрібно ще декілька млн грн. На останній комісії, яка відбулася 8 грудня 2021 року, ми розглянули питання щодо доцільності дофінансування даного проєкту. Я запропонував підтримати ініціативи Бериславської ТГ та передбачити кошти в обласному Фонді охорони навколишнього природного середовища на 2022 рік, але попередньо треба це питання узгодити з Департаментом екології Херсонської області. В наступному, 2022 році, ми продовжимо працювати в цьому напрямку.

- Підняв на регіональному рівні проблему ґрунтовного вивчення питання щодо обмеження використання ядохімікатів, що містять діючу речовину бродифакум, які використовують в боротьбі з гризунами, в 40-кілометровій зоні біля заповідника «Асканія-Нова», та компенсації аграріям збитків через придбання альтернативних, значно дорожчих, бактеріальних засобів. Питання загибелі журавлів поблизу біосферного заповідника Асканія-Нова стало резонансним для півдня України. До вивчення цього питання та усунення наслідків долучились чиновники та науковці з усієї України.

- За моїм зверненням з екологічного фонду області було виділено близько 300 тис. грн на придбання коптера та чотирьох квадроциклів для Національного природного парку «Кам’янська Січ». Це дає можливість обстежувати важкодоступну територію, запобігати та боротися з пожежами, відстежувати та оперативно реагувати на будь-які порушення в зоні ПЗФ.

- Розроблена та затверджена програма розвитку історикокультурної пам’ятки «Кам’янська Січ» в рамках проєкту Програми культури та духовності на 2021- 2024 рр. Херсонської області з фінансуванням 1 млн 900 тисяч гривень. З них на 2021 рік на організацію та проведення заходів було передбачено 500 тисяч гривень. - Не допущено розорення кладовища та городища в селах Нова Кам’янка та Дудчани Бериславського району. Як депутат облради реагую на подібні звернення місцевих жителів та вважаю необхідним не допускати подібні порушення з боку Головного управління Держгеокадастру в Херсонській області. Як результати, лоти продажі цих земельних ділянок було знято з аукціону.

- Розроблена програма «Ліси Херсонщини», в рамках якої передбачено фінансування з обласного бюджету для захисту рукотворних лісів від шкідників і пожеж.

- Нашою профільною комісією під час жнив підіймалося питання щодо надзвичайної пожежної небезпеки в період кампанії 2021 р. з відповідним зверненням. Бо одним із факторів ризику є спалювання стерні, післяжнивних залишків та розкладання багать на полях. Подібні дії – прямий шлях до виникнення пожеж та знищення флори і фауни.

- Створено влітку 2021 року робочу групу, в яку я ввійшов, з вивчення питання щодо обставин забруднення навколишнього природного середовища на території Музиківської сільської ради, проведення громадських слухань, надання експертного висновку фахівцями щодо врегулювання ситуації, оцінки впливу на довкілля, та відпрацювання керівництвом підприємства, яке знаходиться на території громади, технологічних процесів згідно з висновками експертів.

- Брав активну участь у розробці концепції зрошення в Україні та прийняття всіх необхідних законопроєктів з розвитку зрошення, становлення справедливих тарифів на воду для поливів та впровадження нових технологій і систем поливу.

- Разом з колегами-депутатами приділили велику увагу питанню розрахунку вартості води для зрошення. З цього питання було проведено 3 засідання комісії. На V сесії облради VІІІ скликання від 23 квітня 2021 року № 197 було більшістю депутатами підтримане звернення до Херсонської обласної державної адміністрації щодо ситуації, яка склалася через закупівлю водогосподарськими організаціями електроенергії для потреб зрошення та формування тарифу на постачання електроенергії у 2021 році, та розроблення відповідних заходів.

- На підтримку херсонських аграріїв постійною депутатською комісією було підготовлено звернення до Верховної Ради України, Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики та голів депутатських фракцій Верховної Ради України щодо підтримки законопроєкту № 5202 «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель». В умовах погіршення кліматичної ситуації в Україні та загрози посухи є надзвичайно важливим прийняття Верховною Радою України законопроєкту № 5202 «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель», відповідно до якого саме створені ОВК зможуть забезпечити використання, експлуатацію та технічне обслуговування об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем на належному рівні, що дасть значний поштовх до розбудови зрошення в Україні та унеможливить утиск дрібного водокористувача. - Депутатською комісією було підтримано звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України щодо ситуації, що склалася навколо встановлення квоти на експорт насіння соняшника.

- Депутатською комісією приділяється велика увага з відповідними заходами щодо перевезення на утилізацію непридатних пестицидів, які забруднюють навколишнє середовище на території Херсонщини. Прийнято рішення про виділення коштів Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації у сумі 4 млн 19 тис. грн та 2 млн 870 тис. 82,2 грн на збирання, перезатарення, перевезення, зберігання непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин, які зберігаються на території Херсонської області з їх подальшим транскордонним перевезенням та утилізацією або видаленням. Збір та завантаження непридатних пестицидів розпочато 20 липня 2021 року.

- Підтримано звернення депутатів Херсонської обласної ради VІІІ скликання /рішення V сесії Херсонської обласної ради VІІІ скликання від 23 квітня 2021 року № 193/ до Президента України, Ради національної безпеки і оборони України, Кабінету Міністрів України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України/ щодо участі у співфінансуванні робіт зі знищення непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин на території Херсонської області у 2021 році коштом Державного фонду охорони навколишнього природного середовища. За кошти обласного бюджету цю проблему не вирішити. Загальна сума, необхідна для знищення всіх пестицидів на території Херсонської області, станом на 01 січня 2021 року складає 141 млн 602,68 тис. грн без урахування вартості очищення та рекультивації місць (територій), видалення хімічних засобів захисту рослин.

ЗАЗНАЧУ, мені ніколи не були байдужі політичні процеси, що відбуваються в моїй рідній країні, адже це – майбутнє моїх дітей, які народились на Херсонщині, вчаться та живуть в рідній Україні!


ІГОР ЙОСИПЕНКО, депутат Херсонської обласної ради VІІІ скликання від партії Європейська Солідарність #ЄвропейськаСолідарністьХерсонщина#ЄС


83 просмотра0 комментариев